Spotkanie uczniów klas I-III z dzielnicowym Gminy Wilków

Spotkanie uczniów klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie

z dzielnicowym Gminy Wilków

29 września 2021 r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie spotkali się z panem dzielnicowym Gminy Wilków, aspirantem Marcinem Dobrzańskim. Tematem tego wydarzenia było bezpieczeństwo dzieci. Najmłodsi rozmawiali o prawidłowym zachowaniu się w drodze do szkoły i ze szkoły, podczas oczekiwania na autobus, przechodzenia przez jezdnię. Pan dzielnicowy zwrócił też uwagę dzieci na zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie pobytu uczniów w szkole – podczas zabaw na przerwach śródlekcyjnych, na placu zabaw i na boisku szkolnym. Mówił o zachowaniach ryzykownych oraz jak się przed nimi chronić i jak ich unikać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie bezpiecznych zachowań, zadawały naszemu gościowi liczne pytania oraz chętnie udzielały odpowiedzi na pytania skierowane do nich.

Spotkanie przeprowadzone przez specjalistę na pewno przyczyni się do wzrostu świadomości najmłodszych o zachowaniach ryzykownych i bezpiecznych zarówno podczas pobytu w szkole, jak i poza nią.

Spotkanie uczniów z dzielnicowym Gminy Wilków jest jednym z licznych działań wynikających z potrzeb dzieci i wpisujących się w program wychowawczo-profilaktyczny naszej szkoły.

Iwona Gibulska