Spotkanie z policjantem

28 października 2021 r. uczniowie klasy VII i VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-wychowawczym z policjantem z KPP w Namysłowie, Panem aspirantem Pawłem Chmielewskim. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo i odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariusz policji przybliżył młodzieży zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie  oraz pozwoli im uniknąć konfliktu z prawem.

Iwona Gibulska