PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pod koniec października uczniowie klasy pierwszej, zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie z tym na szóstkę.

Następnie uczennice klasy ósmej, w krótkim przedstawieniu, zapoznały Pierwszaków z tym jak należy dbać o książki i czego nie powinno się robić podczas czytania.

Po takim wprowadzeniu, przyszli czytelnicy uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pan Dyrektor, ogromną księgą bajek, dokonał pasowania każdego ucznia. Nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, które będą przypominały im o uroczystym wydarzeniu.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z Biblioteki Szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Autor: Nina Komarnicka - nauczyciel bibliotekarz