OCHODY 102 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚĆI

OCHODY 102 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚĆI PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W WILKOWIE

Każdy z nas rodzi się w jakiejś Ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o tę Ojczyznę i w razie potrzeby bronią jej.

„Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania Polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej
Żyjemy dziś w wolnej Ojczyźnie, która pełną piersią oddycha wolnością.  Trudne lata zaborów w historii polski minęły jak zły sen. Trzeba nam więc kochać swój kraj.

Z okazji 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości klasa VII przygotowała krótki montaż poetycki. Ze względu na obecną sytuację prezentacja przygotowywana była zdalnie.