Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Warto przypomnieć, że wybrana data nie jest przypadkowa, jest bowiem dniem urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney`a. Z tej okazji, 7 listopada, na korytarzach naszej szkoły można było spotkać wiele bajkowych postaci m. in. Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki czy Spiderman'a. Samorząd Uczniowski przygotował bajkowe spotkanie, podczas którego uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Następnie przeprowadzone były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu cytatu książki. Były również muzyczne zgadywanki bajkowe oraz prezentacja bajkowych przebrań. Okazało się, że nasi uczniowie bardzo dobrze znają bajki, a dzień ten stanowił doskonałą okazję do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał dyplom i drobny upominek.

Autor: Kamila Nowak