Pasowanie na ucznia PSP w Wilkowie

02.10.2019r. odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia , dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły- Roman Półrolniczak dokonał symbolicznego pasowania na ucznia- życząc uczniom  samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów, medali oraz rożków obfitości przygotowanych przez dyrektora szkoły i  rodziców.

Autor: Maria Dzwoniarek