SZKOLNA AKCJA NARODOWE CZYTANIE

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie po raz kolejny przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. W naszej szkole przeczytaliśmy „ Katarynkę” Bolesława Prusa.

Czytali uczniowie, pracownicy obsługi, wychowawcy, Pan Dyrektor oraz Pan Wójt Gminy Wilków, który zaszczycił nas swoją obecnością. Podczas uroczystości uczniowie zapoznani zostali z sylwetką autora noweli oraz informacjami dotyczącymi katarynki. Mieli też okazję wysłuchać dźwięków instrumentu.

Głównym celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmocnienie własnej tożsamości.

Autor: Nina Komarnicka - nauczyciel bibliotekarz