Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

Logo akcji szkoła odpowiedzialna cyfrowo

Na świecie już 4,54 miliarda ludzi korzysta z Internetu, a 3,8 miliarda z mediów społecznościowych. Pandemia ograniczyła bezpośrednie kontakty społeczne. Nowe technologie okazały się bardzo pomocne w edukacji, pracy, czy w domu. Jednak uświadomiliśmy sobie, jaki wpływ ma ich nadmiar na nasze samopoczucie. Po wielu miesiącach społecznej izolacji, zdalnej pracy i nauki, koniecznym jest zadbanie o higienę cyfrową społeczności szkolnej. PSP w Wilkowie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pt. „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. Głównym celem projektu jest praca zmierzająca do przygotowania Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci. Chodzi o wypracowanie równowagi między światem cyfrowym i tzw. rzeczywistym.

Szkolny Koordynator Projektu

Nina Komarnicka

10 zasad higieny cyfrowej z Fundacją Dbam o Mój Zasięg

Jesienią , wieczory stają się coraz dłuższe, a to często skłania nas do spędzania czasu wolnego ze smartfonem.

Dlatego warto przypomnieć sobie 10 zasad higieny cyfrowej. Sprawdzone info! ????

Czytaj więcej o: 10 zasad higieny cyfrowej z Fundacją Dbam o Mój Zasięg