Kampania Kolejowe ABC

W nowym roku szkolnym 2022/2023, uczniowie klasy 4 przystąpili do II Kampanii Kolejowej ABC. To zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

W ramach kampanii uczniowie wzięli udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” ! Stworzyli pracę plastyczną (makietę) przedstawiającą Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi . Zwycięska praca stanie się elementem wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony podczas wydarzenia edukacyjnego w grudniu 2022 r. Szkoła, która przygotuje najlepszy projekt, otrzyma niesamowite nagrody – nowoczesny plac do ćwiczeń i zabaw oraz wyjazd na zieloną szkołę!

Małgorzata Jagieła

Iwona Nowińska