„Jak odczuwać emocje?”

W tym roku szkolnym w Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie, uczniowie klasy czwartej, realizują projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie. To cykl 8 scenariuszy lekcyjnych o wybranej tematyce z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych, humanistycznych i społecznych. Projekt składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pomagają w integracji uczniów i oswojeniu ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych - związanych  z głównym tematem projektu.

Temat naszego projektu to „Jak odczuwać emocje?”- podczas lekcji uczniowie będą pracować zespołowo, poszukiwać kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawać, co czują inni. Dzięki temu wzmocnią umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji.

„Uniwersytet Dzieci” to  fundacja, która działa na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając edukację dzieci w szkołach podstawowych. Od 2007 roku realizuje nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Głównym celem jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.

Iwona Nowińska