Dzień Bezpiecznego Internetu w PSP w Wilkowie - 7 luty 2023r.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nasza szkoła już po raz kolejny weźmie udział w tej ważnej inicjatywie. Wychodząc na przeciw współczesnym problemom związanym z niewłaściwym korzystaniem przez uczniów z Internetu, podejmiemy wiele działań mających na celu wdrażanie naszych podopiecznych do bezpiecznego poruszania się w sieci.