„Posiłek w szkole i w domu”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowie w ramach realizacji wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023uprzejmie informuje, że zostały podniesione do 200% tj. do kwoty 1 200,00 zł na osobę w rodzinie oraz 1 552,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej, kryteria dochodowe uprawniające rodziny i osoby będące w trudnej sytuacji materialno – bytowej do skorzystania z pomocy w formie posiłków i świadczenia pieniężnego na zakup żywności lub posiłku.

W związku z powyższym, osoby zainteresowane pomocą w formie posiłków dla dzieci i młodzieży w przedszkolach i szkołach w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz otrzymaniem świadczenia pieniężnego na zakup żywności lub posiłku, mogą składać wnioski w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wilkowie.

Warunkiem uzyskania pomocy jest w/w kryterium dochodowe, przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej jednego z powodów uzasadniających przyznanie pomocy społecznej ( sieroctwa, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub przewlekłej choroby)

Wniosek oraz dokumenty potwierdzające sytuację rodzinną, dochodową i zdrowotną rodziny można przedłożyć w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilkowie. Przyznanie pomocy następuje na mocy decyzji administracyjnej. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni pod nr telefonu: 77 419 51 20.

Wprowadzone zmiany umożliwiają, by ze wsparcia w formie darmowego posiłku skorzystało więcej dzieci zamieszkujących na terenie gminy Wilków.