11 Listopada - Święto Niepodległości

w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie.

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach 9 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie  odbyła się uroczysta Akademia z okazji 104 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy czwartej, trzeciej i pierwszej słowem , piosenkami i przepięknymi patriotycznymi tańcami oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.

Zgromadzeni na sali z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli: Marii Dzwoniarek, Anny Teodorowskiej, Małgorzaty Jagieły i Iwony Nowińskiej. Akademia miała na celu wzbogacić przede wszystkim wiedzę uczniów o historycznych wydarzeniach sprzed lat, rozwijać szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń, uświadomić ciągłość historii, ale także wzbudzić wśród zebranych refleksje. To święto sprawia, że w zabieganym codziennym życiu zatrzymujemy się na chwilę i wspominamy naszych dziadków oraz pradziadków walczących o wolność.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających  datę odzyskania przez nasz kraj wolności.. Dziękujemy za przygotowanie tak pięknej, wzruszającej i ważnej dla każdej Polki i każdego Polaka akademii.

Małgorzata Jagieła PSP w Wilkowie