Zdrowie na talerzu, czyli jak zdrowo się odżywiać.

Dziś w naszej szkole gościliśmy wspaniały TEAM medyczny, panią dietetyk Natalię Starczyńską - Cielek oraz panią Annę Zawalnicką, pielęgniarkę i blogerkę (Pielęgniarka na Obcasach). Panie przeprowadziły zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. Najpierw uczniowie klas 1-3 usłyszały jak ważnym dla naszego organizmu jest jedzenie śniadania, jak powinno ono wyglądać, co powinno znaleźć się w naszych śniadaniówkach oraz jak wygląda piramida żywieniowa. Dzieci orientowały się, co warto jeść, choć przyznały, że często kuszą się na słodkości. Pani Dietetyk przedstawiła swój- zdrowy wariant żelka. Wyczuwalny był cukier, wiśnia, czy inne owoce. Ku zaskoczeniu- żelek w całości wykonany był z warzyw (m.in. czosnku), bez dodatku cukrów. Przedstawiony został również przepis na „nutellę” z awokado. Następnie klasy 4-7 bardzo aktywnie dyskutowały na temat odżywiania, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej. Pojawiły się w rozmowach również przepisy na zdrowe batony. Mieliśmy okazję spróbować przepysznego, a zarazem zdrowego batonika. Zajęcia, a przede wszystkim tematyka, bardzo zaciekawiły naszych uczniów. Byli bardzo aktywni, pomysłowi i chętni, by odpowiadać na pytania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie i przeprowadzenie warsztatów oraz inspirację, by zdrowo jeść!