Jasełka pt. “ Bosy pastuszek i mały rozbójnik“

“ Stajenka cicha, w niej cud się wydarzył.

Pasterz śnił o tym i mędrzec też marzył.

Bóg zszedł na ziemię, w postaci dzieciny,

przyszedł w ubóstwie do każdej rodziny,

nich więc odwiedzi ściany domu twego,

udzieli gościom błogosławieństwa swego.“

Pięknym zwyczajem w naszej szkole jest wspólnie obchodzona  Wigilia, która odbyła się w tym roku 20 grudnia 2019r.

Dzień ten rozpoczęliśmy od przygotowania swoich klas na wspólną wieczerzę .

Następnie oglądaliśmy Jasełka pt. “ Bosy pastuszek i mały rozbójnik“ . Występ przygotowali nasi najmłodsi - uczniowie kl. II i V  pod kierownictwem pani Agaty Bryckiej oraz  szkolny zespół muzyczno -wokalny “ Debeściaki“ prowadzony przez  pana Piotra Majewskiego. Młodzi artyści wprowadzili nas w  świąteczną atmosferę. Z entuzjazmem i wielką radością przedstawili historię pastuszka o złotym sercu, który potrafił się dzielić tym wszystkim co miał.

Tradycja mówi , że pięknie w ten dzień i święta przyjmować gości.  Do naszej szkoły przyjechała delegacja z Urzędu Gminy , panie przywiozły dyplomy i upominki dla tych, którzy wzięli udział w  Powiatowym konkursie na “ Szopkę Betlejemską“ .  Zostały również ogłoszone wyniki i wręczone nagrody za udział w  szkolnym konkursie  na  „Kartkę Bożonarodzeniową “.

Po występnie był czas na życzenia. Pan dyrektor Roman Półrolniczak wraz z obecnym wśród nas księdzem proboszczem Tomaszem Caputą i przewodniczącymi klas przełamali się opłatkiem, przekazując życzenia dla całej społeczności szkolnej.

Następnie każda klasa wraz z wychowawcą odśpiewała  wybraną  i przygotowaną przez siebie kolędę .

Po uroczystej akademii nadszedł czas na Wigilie klasowe. Nasze panie kucharki przygotowały smaczny krokiet  i barszczyk dla każdego. Gdy wspólna wieczerza  dobiegła końca z radością w sercu , wiarą i nadzieją z pięknymi życzeniami  wszyscy rozeszli się do swoich domów na radosne święta Bożego Narodzenia.

Autor: Agata Brycka