Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

Dnia 30 marca 2022r. w Popielowie odbyły się eliminacje rejonowe XXVIII Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim „Młodzież recytuje poezję“, którego organizatorem jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie już od kilkunastu lat biorą udział w konkursie, który  wpisał się na stałe w   harmonogram naszych szkolnych wydarzeń.  Jego celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik recytował dwa wybrane przez siebie wiersze w języku niemieckim. Ocenie podlegało  opanowanie tekstu, wymowa, dykcja, interpretacja oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W etapie rejonowym Publiczną Szkołę Podstawową w Wilkowie reprezentowała uczennica klasy 7 - Nikola Grab, która wspaniale recytowała oraz ciekawie zinterpretowała przygotowane utwory. Gratulujemy odwagi za podjęcie wyzwania i życzymy dalszych sukcesów.

Dziewczyna trzymająca dyplom