Komunikat dot. Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r.

Szanowni Rodzice Uczniów klas I-III.

Dnia 26 marca 2021 r. ukazało się Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Było ono szeroko komentowane w mediach przez Ministra, różne służby medyczne i oświatowe.

Idąc jeszcze dalej w przepływie informacji, powyższy dokument został zamieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce „Rodzice”.

W powyższym rozporządzeniu są m.in. wymienione zawody rodziców, którzy są zaangażowani zawodowo w przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19.

Zostało to sporządzone po to, aby dzieci tych osób mogły uczęszczać do szkoły, po złożeniu przez rodzica wniosku, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

Chcę Państwa poinformować, że od 13 kwietnia br. do Naszej Szkoły uczęszcza troje Uczniów klasy pierwszej i jeden Uczeń klasy drugiej.

Złożone wnioski Rodziców tych uczniów zostały zweryfikowane przez radcę  prawnego pod kątem zgodności wykonywanego zawodu Rodzica z wykazem zawodów zawartych w powyższym rozporządzeniu.

Dyrektor szkoły nie ma prawa zażądać od Rodzica np. zaświadczenia o wykonywanej pracy zawodowej, to rodzic bierze pełną odpowiedzialność prawną za oznaczenie swojego zawodu we wniosku.

Szanowni Państwo, piszę to również po to, że będą zapewne weryfikowane te wnioski przez odpowiednie służby kontrolne i dlatego, że przykro nam jest, jeśli dobiegają nas informacje od Państwa o np. segregacji dzieci, wyróżnianiu czy też selekcji.

Jeśli Państwo w zdecydowanej większości, obiektywnie obserwują działania naszej szkoły, jej osiągnięcia w różnych dziedzinach, poziom, bazę,  przyjazną atmosferę, obiektywne traktowanie wszystkich Uczniów i Rodziców, doświadczoną kadrę pedagogiczną pracującą z dużym zaangażowaniem i poświęceniem, zwłaszcza w tych trudnych czasach, to krzywdzącym jest dla nas wszystkich, łącznie z Państwem, wydawanie pochopnych opinii bez analizy i sprawdzenia informacji
u źródła.

Jesteśmy na pewno wszyscy zmęczeni obecną sytuacją epidemiczną. Zdalne nauczanie w domach, zwłaszcza najmłodszych uczniów, jest bardzo trudne dla Państwa, Dzieci i Nauczycieli.

Wyzwala to niejednokrotnie złość i agresję, ale nie możemy mimo wszystko psuć dobrych relacji między nami.

Kończąc, raz jeszcze zapewniam Państwa, że Nasza Szkoła wypełnia swoje obowiązki zgodnie
z obowiązującym prawem, traktując wszystkich Rodziców i Uczniów obiektywnie i przyjaźnie.

Życzę Nam Wszystkim zdrowia oraz szybkiego powrotu Naszych Uczniów do szkoły.

Roman Półrolniczak – dyrektor szkoły.