Informacja dotycząca realizacji zdalnego nauczania w naszej szkole.

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie potrzeby kształcenia na odległość informujemy, że w naszej szkole obywają się zajęcia zdalne za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook oraz komunikatora Messenger, gdzie są założone tzw. Grupy dla każdej klasy i przedmiotu. W skład poszczególnych Grup wchodzą wychowawca, nauczyciel uczący oraz wszyscy uczniowie z danej klasy. Określone są godziny pracy zdalnej. Uczniowie mogą brać udział w zajęciach za pomocą komputerów, laptopów jak i smartfonów. Komunikacja nauczyciela z uczniami odbywa się zarówno grupowo na tzw. Forum jak i indywidualnie. Zadania i odpowiedzi mogą przesyłać bezpośrednio do nauczyciela poprzez komunikatory jak i na pocztę elektroniczną e-mail. Uczniowie korzystają z nowoczesnych form kształcenia na odległość. Aby dostęp był jak najprostszy, najpopularniejsze rekomendowane przez MEN Portale Edukacyjne są opublikowane na naszej stronie internetowej.

Autor: Piotr Majewski