SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Dziś gościliśmy w naszej szkole strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie, Panią Marcelinę Piętkę i Pana Jacka Kwietnia. Strażacy zaprezentowali uczniom kl. I - III zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i porozmawiali o zasadach zachowania w obliczu różnych rodzajów pożarów. Uczniowie poznali algorytm postępowania w przypadku zaistnienia zdarzenia z udziałem nieprzytomnej osoby oraz mieli możliwość obserwowania przebiegu procesu resuscytacji. Zajęcia były przeprowadzone w bardzo ciekawy dla dzieci sposób. Wcielali się w role osoby zawiadamiającej o zdarzeniu, poszkodowanej, udzielającej pomocy, itp. Mieli okazję zobaczenia defibrylatora, poznania sposobu działania i sytuacji w których ratuje życie. Wiedza i umiejętności, które zdobyli i utrwalili podczas zajęć, wpłyną na ich bezpieczeństwo i bezpieczeństwo osób, potrzebujących pomocy. Dziękujemy Strażakom za owocną współpracę i dzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem.