WRACAMY DO SZKOŁY

Szanowni Rodzice i Uczniowie

Szkoły Podstawowej w Wilkowie

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, od 17 maja 2021 r. uczniowie klas starszych, czyli IV -VIII wracają do szkoły na zajęcia stacjonarne.

Pragnę przypomnieć, iż wcześniej nasi dzielni uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej z radością, bez stresu i czują się bardzo dobrze.

Na początek jest to powrót hybrydowy od 17 do 28 maja br. Oznacza to, że na zajęcia w szkole będą uczęszczać uczniowie w liczbie nie przekraczającej połowy stanu osobowego tych klas. W naszej szkole przy trzech klasach starszych: IV, VI i VII, podział na zajęcia stacjonarne podany jest w załączniku nr 1.

Chcę przy tym zaznaczyć, że w ciągu tych najbliższych dwóch tygodni mamy siedem dni zajęć, bowiem 25, 26 i 27 maja br. odbywać się będzie w całym kraju egzamin klas ósmych.

Jak wiadomo, w naszej szkole klasy ósmej jeszcze nie ma, niemniej jednak, nasi nauczyciele w tych dniach, biorą udział w komisjach egzaminacyjnych w innych szkołach. O tym fakcie informowaliśmy Państwa w Zarządzeniu Dyrektora Szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców z  dnia 17 grudnia 2020r. oraz wcześniejszych przekazach podczas spotkań z wychowawcami klas.

Od 31 maja 2021r. ( poniedziałek), do szkoły wracają wszystkie klasy w trybie stacjonarnym.

Jak to będzie wyglądało? Tutaj zapraszam Państwa do zapoznania się z załącznikami nr 2 i 3.

Pragnę zapewnić Wszystkich Państwa, że powrót Naszych Uczniów do szkoły ,dzięki doborowi atrakcyjnych form zajęć, będzie pozbawiony stresu, związanego ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego.

Realizując dalej kalendarz szkolny, 03 – 04 czerwca br. (czwartek i piątek) będą dniami bez zajęć szkolnych. Jest to związane ze Świętem Bożego Ciała, natomiast piątek wynika ze wspomnianego powyżej zarządzenia.

Od 07 do 24 czerwca  br. odbywają się zajęcia w szkole, po czym 25 czerwca (piątek) nastąpi uroczyste zakończenie  roku szkolnego 2020/2021.

Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

Roman Półrolniczak – dyrektor szkoły