Wędrujemy po wilkowskich szlakach…..

„Znów wędrujemy ciepłym krajem
Malachitową łąką morza…”

Wędrujemy po wilkowskich szlakach…..

„ Polami , polami , po miedzach po miedzach” … Tak odbyła się nasza wędrówka z niespodziankami. Powrót do szkoły po wielu tygodniach nauczania zdalnego obliguje przede wszystkim do odbudowania relacji, integracji i wspólnego, wesołego przebywania. Dlatego pomysł  wędrówki z„ punktami kontrolnymi” był pełen dobrych wrażeń i radosnego entuzjazmu.

Wyruszyliśmy wytyczonym szlakiem…..Trzy grupy, każda z opiekunem. Szlak i zadania przygotowały dziewczyny z klasy VII  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie- Maja Rajzer i Lena Dorobisz…. Czekała na nas wielka przygoda i nietypowe zadania- Odszyfrowanie cytatu napisanego Kodem Morse’a, układanie opowiadania, komponowanie bukietu z kwiatów polnych, wymienienie państw i stoli europejskich, zrobienie latawca wg. zostawionej instrukcji, ułożenie hasła i hymnu grupy.

Zabawa przednia. Na zakończenie- prezentacja zadań i piknik. Przecudny dzień pełen radości i uśmiechu ale też zdobywania nowej wiedzy i wykazania się kreatywnością.

Na pewno powtórzymy taką formę wspólnego spędzania czasu. Do zobaczenia na szlaku!

Małgorzata Jagieła – PSP W Wilkowie.