"Moc prezentów UNICEF"

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie  wspiera  ogólnopolską akcję  "Moc prezentów UNICEF"

Uczniowie i pracownicy  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie kolejny już raz zaangażowali się w działania pomocowe Unicef Polska, tym razem wspierając program "Prezenty bez pudła". Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom.

W ramach akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z kl. VII  przeprowadzili zajęcia w klasach. Przedstawili historię Juany i jej rodziny, mieszkańców odległej Gwatemali, którzy ucierpieli na skutek huraganów. Tamtejsi mieszkańcy stracili wówczas wszystko, co było im bliskie i znane. Uczniowie dowiedzieli się również o sytuacji dzieci na świecie z takich krajów jak np. Kenia, Afganistan czy Irak oglądając przygotowany materiał filmowy. Następnie dyskutowaliśmy o tym, jakie produkty humanitarne powinny trafić do potrzebujących rodzin, które z nich  byłyby najbardziej niezbędne. W kolejnym etapie  uczniowie wcielili się w rolę pracowników organizacji pomocowej i sami mogli zaplanować jakie artykuły chcieliby przekazać potrzebującym. To zadanie zostało wykonane w formie graficznej, w postaci przepięknych prac plastycznych.

Na koniec została przeprowadzona zbiórka do puszek, a zebrane fundusze zasiliły konto UNICEF. Wierzymy, że  produkty humanitarne mają ogromną moc pomagania, a dzięki nim życie dzieci zmienia się na lepsze.  Jako placówka chcemy propagować wśród naszych podopiecznych ideę pomocy humanitarnej i kształtować postawę zaangażowania społecznego.

Koordynator szkolnej akcji Unicef-

Kamila Nowak