Zakończenie Roku Szkolnego 2020/ 2021 w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie

„ Nauka to podróż, która trwa przez całe życie…..”

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2020/2021 zakończony, a przed nami- wakacje.

Uroczyste  zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie dnia 25 czerwca 2021 r., zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły .Na uroczystości obecni byli też: Pan Wójt Gminy Wilków-Bogdan Zdyb oraz Pani  Anna Jankowska, Pani Alina Palińska,  Joanna Piaskowska. Wśród gości nie zabrakło też przedstawicieli Rady Rodziców : Przewodniczącego- Pana Stanisława Gąsiora oraz Pani Doroty Kowncackiej - Rangosch, Pani Ilony Jasyk.

Po dostojnie odtańczonym przez uczniów  polonezie przyszedł czas na wręczenie stypendiów, nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu oraz dodatkowych statuetek, upominków za zaangażowanie i kreatywność.

Nagrody dla Najlepszych Sportowców w roku szkolny 2020/2021 wręczył Wójt Gminy Wilków- Pan Bogdan Zdyb, zasłużyli na nie: Aleksander Pruś  oraz Jakub Gąsior.

Zaszczytne nagrody stypendialne, wręczone przez Dyrektor Szkoły- Romana Półrolniczaka za osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymali:

Aleksandra Łastowska, Paweł Durka, Marlena Makara, Hanna Głąb, Nikola Grab, Aleksander Szyndlarewicz, Hanna Błaszczyk, Kryspin Łuczek.

Stypendia sportowe odebrali: Jakub Dzidowski i Mateusz Ostolski.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Roman Półrolniczak pogratulował uczniom wyników, podziękował nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożył wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Pan Dyrektor podziękował  także za przygotowanie uroczystości zakończenia roku nauczycielom- Pani Małgorzacie Jagiele i Piotrowi Majewskiemu.

Takie były ostatnie chwile wspólnego spotkania w Sali Gminnego Ośrodka Kulturalnego w Wilkowie, poświęconego zakończeniu roku szkolnego. Czas nauki zdalnej nie był łatwy, ale sprostaliśmy wszyscy- uczniowie rodzice, nauczyciele a przede wszystkim Dyrektor Szkoły w Wilkowie- Pan Roman Półrolniczak, który musiał i potrafił podejmować trudne ustalenia, decydujące o sprawnym działaniu placówki w tych trudnych chwilach.

I na koniec- niespodzianka - spontanicznie , wesoło z wielkim entuzjazmem uczniowie i wszyscy chętni zatańczyli  Jerusalema Dance Challenge czyli  jeden z radosnych akcentów, który powstał w ostatnim trudnym dla wszystkich czasie. Sam taniec jest bardzo prosty, muzyka rytmiczna i optymistyczna, angażuje cały świat w energiczny taniec.

Życzymy wszystkim wymarzonych wakacji.

Małgorzata Jagieła

PSP w Wilkowie