Pierwszy Dzień Wiosny w PSP w Wilkowie

Dnia 21 marca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyły się coroczne obchody dnia wiosny. Dzień rozpoczął się od wykonania marzanny przez każdą z klas. Następnie na szkolnym boisku uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie kukły, po czym wraz z nauczycielami udali się na korowód wiosenny.

Na zakończenie pochodu zatrzymali się pod Urzędem, gdzie Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb wraz z pracownikami Urzędu wręczyli każdemu słodki upominek. Była to bardzo miła niespodzianka dla każdego. Po powrocie do szkoły, uczniowie mieli możliwość zakupu galaretki, popcornu lub waty cukrowej przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowie. Tego dnia odbył się również pokaz mody wiosennej, który zakończył obchody dnia wiosny.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszystkim życzymy wiosennego nastroju i radości, ciepła, pogody ducha, słońca za oknem oraz optymistycznego spojrzenia na świat. Już teraz wszyscy będziemy mogli nucić „Wiosna, Wiosna, ach, to Ty…”.

Uczennice klasy VIII: Hanna Głąb, Aleksandra Łastowska, Marlena Makara, Zuzanna Pastuszka, Natasza Przygodzka.