Czy ortografia to czarna magia?

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Pod okiem polonistek: Małgorzaty Jagiełły i Anety Kwiecień przeprowadzono konkurs, typujący mistrza ortografii w naszej szkole. Zmagania uczniów podzielone zostały na dwa etapy, w dwóch kategoriach wiekowych. Dyktando więc pisali uczniowie klasy czwartej i piątej, w młodszej grupie wiekowej oraz klasy siódmej i ósmej, w starszej grupie wiekowej. Treść dyktand sprawdzała znajomość różnych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych i była trudna. W kategorii starszej grupy wiekowej tytuł ,,Mistrza ortografii” Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie uzyskała Aleksandra Łastowska, drugie  miejsce zdobył Aleksander Szyndlarewicz ,a  trzecie miejsce Nikola Grab. W młodszej grupie wiekowej tytuł,, Mistrza ortografii” przypadł Zuzannie Honc, drugie miejsce zdobył Aleksander Pruś, a trzecie Oliwia Iżykowska. Dla tych więc uczniów ortografia nie okazała się czarną magią lecz wzorowym opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji polskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a w szczególności gratulujemy zwycięzcom talentu ortograficznego!

Aneta Kwiecień