XXIV Ogólnopolski Konkurs "AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY" w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie

XXIV Ogólnopolski Konkurs  "AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY" w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie

Dnia 22 marca uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w pierwszym etapie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu "AUSTRIA - KRAJ I MIESZKAŃCY", organizowanego przez Bibliotekę Austriacką w Opolu. Konkurs obejmował zakres wiedzy z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii. Patronat nad konkursem objął Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Marszałka Województwa Opolskiego, Ambasador Republiki Austrii oraz dr Edward Wąsiewicz, Honorowy Konsul Republiki Austrii we Wrocławiu. Nagrodą główną była wycieczka do Wiednia.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom tego etapu: Hannie Głąb, Zuzannie Pastuszce, Nikoli Grab, Lenie Dorobisz, Marlenie Makara oraz Mai Rajzer. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą, niestety w tym roku nie udało  się  wystąpić w finale, a niewiele brakowało. Wszystkie uczennice otrzymały podziękowania w formie dyplomu,  słodki upominek, a trzy osoby z najlepszymi wynikami w szkole tj. Hanna  Głąb, Nikola Grab i Zuzanna Pastuszka nagrody rzeczowe.  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.