Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Dzień Dziecka w Publicznej  Szkole Podstawowej w Wilkowie był długo wyczekiwanym wydarzeniem. Tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. ,,Szkolne Igrzyska Olimpijskie’’- to hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na boisku, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Igrzysk. Pan Dyrektor Roman Półrolniczak, złożył dzieciom najserdeczniejsze życzenia, a opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zapoznali uczestników z harmonogramem dziecięcego święta. Tuż po otwarciu uczniowie mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych, których nazwy nawiązywały do starożytnych igrzysk olimpijskich. Uczniowie podczas rywalizacji drużynowej musieli wykazać się niezwykłą sprawnością w trakcie pokonywania toru przeszkód, rzutów do celu. Ducha walki zaprezentowały dzieci podczas niełatwych  rozgrywek piłki nożnej i gry w ,,Dwa ognie’’.

W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie mieli okazję wspólnie poruszać się  w rytm muzyki podczas zajęć zumby, które poprowadziła pani Beata Chabior. Poza rywalizacja sportową  na dzieci czekały takie atrakcje jak: malowanie twarzy, tatuaże brokatowe oraz pokaz  baniek mydlanych. Również smakosze znaleźli coś dla siebie, po ciężkich zmaganiach sportowych mogli posilić się kiełbaską z grilla, a na deser czekała na nich wata cukrowa, lody i popcorn. Na zakończenie tego niezwykłego dnia można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.  Tego dnia wbrew zasadom igrzysk olimpijskich nie liczył się wynik a dobra zabawa. Dzieci zmęczone, ale zadowolone nie mogą doczekać się kolejnego Dnia Dziecka. Uśmiech na ich twarzach jest najlepszym uwieńczeniem spędzonego wspólnie czasu.

W przygotowanie, tego pełnego wrażeń święta, poza nauczycielami i pracownikami szkoły zaangażowali się również Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe jak również osobiste.

Kamila Nowak

Maria Dzwoniarek