Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych.

W dniach 12-16 września 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie trwał Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych. W akcję informacyjno-edukacyjną MEN i GIS włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły podejmując szereg działań mających na celu gromadzenie i szerzenie zdobytej wiedzy i umiejętności niezbędnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. W ciągu całego tygodnia uczniowie wzięli udział w wielu inicjatywach m.in. wykonali gazetkę informacyjno-edukacyjną, uczestniczyli w lekcjach dotyczących ochrony i dbania o własne zdrowie oraz wykonali prace plastyczne. Podsumowaniem zorganizowanej akcji była prelekcja oraz warsztaty z ratownikiem medycznym Panem Aleksandrem Szachnowskim. Włączenie się uczniów w powyższą akcję, przyczyniło się do wzrostu ich świadomości w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych.