Sprzątanie Świata 2022

Sprzątanie Świata 2022 w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie2022 - „ Wszystkie śmieci są nasze”.

16 września 2022r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie przystąpiła do 29 Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Tegoroczne, jakże wymowne, hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Ogólnopolska akcja jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ułożone , pod opieką wychowawców, hasła i plakaty, zachęcające do poszanowania Ziemi, segregację śmieci i  sprzątania otoczenie bliższego i dalszego. Klasa czwarta przygotowała inscenizację na temat idei sprzątania świata- były piosenki, scenki rodzajowe i symboliczny taniec do muzyki Michaela Jacksona. Akcji towarzyszyły pogadanki na temat segregacji odpadów i złych nawyków wyrzucania śmieci do lasu

Mając na uwadze tegoroczne hasło mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

Małgorzata Jagieła

PSP w Wilkowie.