Poszukiwany ,,Mistrz ortografii”

Pisać poprawnie ortograficznie to wielka rzecz!  W naszej szkole, podobnie jak w ubiegłych latach , przeprowadziliśmy konkurs: ,, Poszukiwany Mistrz ortografii”.  W konkursie tym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas od czwartej do ósmej i przeprowadziły go nauczycielki języka polskiego: Pani Małgorzata Jagieła oraz Pani Aneta Kwiecień. Odbyły się dwa etapy konkursu. Pierwszy z nich przeprowadzony był w swoich kategoriach wiekowych dla klas czwartej, piątej , szóstej  oraz ósmej. Spośród uczniów tych klas do następnego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy znaleźli się na pierwszym i  drugim miejscu, popełniając jak najmniej błędów. W kolejnym etapie powstały już grupy wiekowe dla klas od czwartej do szóstej oraz ósmej. Dyktanda odpowiadały każdej kategorii wiekowej. Na pewno uczniowie biorący udział zapamiętają słowa typu: porzeczka, bagaż, poważnie, żaba i wiele innych wyrazów, wykorzystujących różne zasady ortograficzne i interpunkcyjne. Mistrzowie ortografii naszej szkoły to:

• w kategorii klas czwartej, piątej i szóstej,

1 miejsce: Wojciech Batiożko, Zuzanna Honc, Lena Lenart ,

2 miejsce: Maria Kilan,

3 miejsce Aleksander Pruś,

• w kategorii klasy ósmej:

1 miejsce: Nikola Grab,

2 miejsce: Antonina Bartczak,

3 miejsce: Wiktoria Habrych.

Zwycięzcom  gratulujemy pięknych wyników. Niektórzy z uczniów swój tytuł powielili z ubiegłego roku.  Zapraszamy znowu za rok do udziału w konkursie.

Aneta Kwiecień