„Zainwestuj w Naszą Planetę”

„Zainwestuj w Naszą Planetę” – to tegoroczne hasło Dnia Ziemi.  W naszej szkole dbamy o Ziemię: segregujemy odpady, sadzimy rośliny, uczestniczymy w różnorodnych akcjach zbierając śmieci oraz organizujemy konkursy o tematyce ekologicznej.  24 kwietnia 2023r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Dnia Ziemi. W tym roku uczniowie klasy 4 przygotowali przedstawienie pt: „ Ziemia potrzebuje pomocy”.  Inscenizacja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz podkreślenie roli, jaką odgrywa Ziemia w życiu każdego z nas.  Dzień Ziemi ma na celu edukowanie społeczeństwa na temat wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Święto po raz pierwszy obchodzono w USA w 1970 roku, a obecnie obchodzone jest na całym świecie. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz ochrony środowiska, takie jak oszczędzanie energii i wody, sortowanie odpadów, kupowanie lokalnych produktów, ograniczanie zużycia papieru, używanie środków transportu alternatywnego, sadzenie roślin i edukowanie innych.

Iwona Nowińska

Małgorzata Jagieła