SZKOLNA AKCJA NARODOWE CZYTANIE

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1 NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie po raz kolejny przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Czytali Uczniowie, Pan Dyrektor oraz Nauczyciele. Podczas uroczystości uczniowie zapoznani zostali z sylwetką autorki powieści oraz informacjami dotyczącymi utworu.

Głównym celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmocnienie własnej tożsamości.

Podczas dzisiejszej akcji, Uczniowie klasy pierwszej, zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Koleżanki i koledzy z klasy trzeciej, w krótkim przedstawieniu, zapoznali Pierwszaków z tym, jak należy dbać o książki i czego nie powinno się robić podczas czytania.

Po takim wprowadzeniu, przyszli czytelnicy uroczyście przyrzekali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pan Dyrektor, ogromną księgą, dokonał pasowania każdego ucznia. Nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą przypominały im o uroczystym wydarzeniu.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z Biblioteki Szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Autor: Nina Komarnicka - nauczyciel bibliotekarz