„Sprzątanie świata łączy ludzi”

„Sprzątanie świata łączy ludzi”. 30 jubileuszowy finał Akcji Sprzątania Świata

w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie.

Wyjątkowa moc Akcji Sprzątanie świata. Moc, która łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. Nasze tegoroczne sprzątanie było tego odzwierciedlaniem. Tym razem akcja odbyła się pod hasłem „ Sprzątanie świata łączy ludzi.” To już 30 jubileuszowy finał Akcji Sprzątania Świata- Polska, który w  naszej szkole przypadł na dzień 15 września.

W ramach swoich działań uczniowie sprzątali wyznaczone tereny, odpowiednio segregując zebrane śmieci. Ta jedyna w swoim rodzaju lekcja ekologii, która z powodzeniem zaszczepiła w nas idee nie śmiecenia w naturze. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Natomiast w dniu 18 września 2023 roku,  uczniowie Szkoły Podstawowej w  Wilkowie przedstawili spektakl o tematyce ekologicznej. Piękne, mądre teksty,  promujące działania na rzecz środowiska i  kształtowanie proekologicznej postawy, piosenka i porywający taniec „ Walc kwiatów” w wykonaniu klasy piątej zaciekawiły oglądających, czego wyrazem były gromkie brawa. Dodatkowa atrakcją był mural, który samodzielnie wykonali uczniowie.

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nie śmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

Małgorzata Jagieła

Iwona Nowińska