Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

W piątek 27 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie – st. sierż. Joanną Lech.

Tematem pogadanki była "Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem, a także przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwróciła szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Policjantka zwróciła uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć.  Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe elementy do zamontowania na plecach i książeczki z grami i kolorowankami.