„Tańcz Maryjo tańcz, Bóg kiedyś wytańczył świat”

„Tańcz Maryjo tańcz, Bóg kiedyś wytańczył świat” Wigilia w szkole to okazja do budowania dobrych relacji całej społeczności szkolnej. W tym roku nasza szkolna Wigilia odbyła się 20 grudnia 2023r. Odświętnie ubrani uczniowie oczekiwali wspólnego świętowania. Uroczystości rozpoczęły się od przedstawienia Jasełek pt. „ Bóg jest w nas „, przygotowanych przez uczniów kl. V i kl. VII. Montaż słowno- muzyczny wprowadził nas w nastrój radości Bożego Narodzenia, refleksji nad obecnością Boga i innych ludzi w naszym życiu. Występ zakończył taniec pt. .:„ Walc Maryi” - „ Tańcz Maryjo tańcz, Bóg kiedyś wytańczył świat” , w wykonaniu Aniołów i Maryi, uczennic z kl. V . Po występach przyszedł czas na życzenia pana dyrektora , Samorządu Uczniowskiego i przewodniczących klas, dzielenie się opłatkiem i zabranie życzeń do swoich klas i rodzinnych domów. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą udali się na wspólną wieczerzę do swoich klas. Nie zabrakło pysznego krokieta i gorącego barszczu od naszych pań kucharek oraz innych tradycyjnych potraw przygotowanych przez rodziców. Był czas wspólnego kolędowania, dobrych słów, ciekawych rozmów i integracji.