Młodzi fizycy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie!

Naukowcy z klasy 6 i 7 wzięli udział w elektryzujących warsztatach przeprowadzonych w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej – Akademia Mocy, organizowanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Młodzi uczeni przywdziali fartuchy laboratoryjne i ruszyli na zajęcia uważni i pełni zapału. Podczas warsztatów przeprowadzali eksperymenty z elektrostatyki, sprawdzali jak powstają błyskawice, poznali działanie elektroskopu, maszyny elektrostatycznej i generatora Van de Graaffa, budowali proste obwody elektryczne i zestawy do elektrolizy. Uczniowie wynieśli z zajęć nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także wiedzę jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej i jak dzięki aplikacji Energetyczny Kompas planować używanie urządzeń tak, by było to najbardziej korzystne dla systemu elektroenergetycznego i środowiska.