Wielką sztuką jest…… pisać ortograficznie!

Zmagań z ojczystą ortografią podjęli się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie w ramach konkursu ,,Mistrz ortografii”. Pisać ortograficznie to wielka sztuka i wyzwanie, a zmagania uczniów odbywały się w swoich przedziałach wiekowych. Dyktando pisali wszyscy chętni od klasy czwartej do siódmej. Treść sprawdzała znajomość różnych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych i była trudna. Tytuł,, Mistrza ortografii” w naszej szkole zdobyli:

• w klasie czwartej Damian Środoń,
  • w klasie piątej Lena Lenart i Wojciech Batiożko,
  • w klasie szóstej Miłosz Iżyczkowski,
  • w klasie siódmej Zuzanna Honc.

Dla tych uczniów pisownia wyrazów trudnych ortograficznie nie okazała się zbyt trudna, bowiem wykazali się oni wzorowym opanowaniem ortografii i interpunkcji polskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a w szczególności gratuluję zwycięzcom talentu ortograficznego!

Aneta Kwiecień